Djokovic, Kobe Bryant’ı “Mamba Forever” formasıyla onurlandırdı

Brown

Global Mod
Global Mod
Novak Djokovic, Pazar akşamı ABD Açık’ta tek erkekler finalini kazandıktan kısa bir süre sonra çantasından bir tişört çıkardı ve giydi.

Tişörtte “Sonsuza Kadar Mamba” yazıyordu ve Djokovic’in, 2020’de kızlarından biri ve diğer yedi kişiyle birlikte helikopter kazasında hayatını kaybeden Los Angeles Lakers yıldızı Kobe Bryant’la birlikte çekilmiş bir fotoğrafı yer alıyordu.

Formanın arkasında ayrıca Bryant’ın Lakers’ta on sezon boyunca giydiği 24 numarası da vardı (aynı zamanda on sezon boyunca 8 numarayı da giymişti).

Djokovic mahkemede bir röportajda söyledi Bu ödüle layık olma fikri, kupa töreni sırasında, 24. Grand Slam tekler şampiyonluğunun yaklaştığını fark ettiğinde aklına geldi; bu, ona Bryant’ın kariyerindeki önemli bir figürle omuz omuza olma şansı veriyordu.

Djokovic, “24’ün, Lakers ve dünya basketbolunun efsanesi olduğunda giydiği forma olduğunu sanıyordum” dedi. “Bu yüzden onu tanımanın güzel bir sembolik şey olacağını düşündüm.”

Djokovic, Bryant’la yakın bir ilişkisi olduğunu ve özellikle sakatlıkların ardından iyileşmeye çalışırken sık sık basketbol yıldızının tavsiyesine başvurduğunu da sözlerine ekledi.

Yıllar boyunca pek çok sporcu, Bryant’ı, Mamba Zihniyeti lakaplı, NBA şampiyonluğu peşinde koşarken (beş kazandı) ve kendisini gezegendeki en iyi oyuncu olarak kanıtlamaya çalışırken defalarca gösterdiği yorulmak bilmez çabasından ötürü övdü.

Djokovic, “Kazanma zihniyeti hakkında çok konuştuk” dedi. “En güvendiğim insanlardan biriydi. Son derece dostane bir tavırla her türlü tavsiye, tavsiye ve her türlü destek için her zaman oradaydı.”

Djokovic’in forması, ABD Açık şampiyonunun Bryant’a yazdığı ilk övgü değil. Naomi Osaka, Victoria Azarenka’yı yenerek 2020 turnuvasını kazandığında, maçın ardından sahaya dönerek Bryant’ın 8 numaralı formasını giyerek kupasıyla fotoğraf çektirdi.

Osaka, Instagram’da “Bu formayı her gün maçlarımdan sonra giydim” dedi. “Gerçekten bunun bana güç verdiğini düşünüyorum. Her zaman.”