Dolandırıcılara para kaptıran eşine küstü, üst kata yerleşti: Birbirimizi yedik, ete para vermedik

Sinsinati

New member
Dolandırıcılara para kaptıran eşine küstü, üst kata yerleşti: Birbirimizi yedik, ete para vermedik Isparta’nın Aksu ilçesinde 4 çocuk babası Mehmet Duvar, yaklaşık 3 yıl evvel “Seni 45 milyon liralık servete ortak edeceğiz” diyen dolandırıcılara 89 bin 925 lira kaptırdı. Kendisini dolandıranların yakalanması için hukuk çabasını sürdüren Mehmet Duvar’ın yaşanan bu hadiseden daha sonra 50 yıllık eşi Dudu Duvar ile ortası açıldı. Yaşanan tartışmanın akabinde küsen çiftten Dudu Duvar 2 katlı konutlarının birinci katına, Mehmet Duvarsa giriş katına yerleşti.

Aksu ilçesinde eşiyle mütevazi bir hayat süren Mehmet Duvar’ın hayatı 3 yıl evvel konutuna gelen tanımadığı iki kişi niçiniyle değişti. İlah konuğu olarak geldiklerini söyleyen, daha sonrasında defineci olduklarını anlatan kimliği meçhul bu bireyler, Mehmet Duvar’a 45 milyonluk bir servete ortak edeceklerini söylemiş oldu.

Kent dışına giden iki şüphelinin istediği toplam 89 bin 925 lirayı havale yoluyla gönderen Mehmet Duvar, en sonunda dolandırıldığını anladı.

Eşi küstü, birinci kata yerleşti

Olayla ilgili hukuk uğraşını sürdüren Mehmet Duvar’ın yaşanan bu süreçte eşi Dudu Duvar ile ortası bozuldu. Mehmet Duvar, tartıştığı eşini konuttan kovunca ortaları açıldı.

İki katlı bir konutta oturan çiftten Dudu Duvar birinci kata yerleşirken, Mehmet Duvarsa müştemilat olarak kullanılan taban katı iki göz oda haline getirip burada yaşamaya başladı. 2018 yılından bu yana birbirleriyle küs olan ve hiç bir biçimde konuşmayan Duvar çifti, ömürlerini bu türlü sürdürmeye devam ediyor.

“Antalya’daki konutumuzu de satacaktı”

50 yıllık evliliğinde daima çalıştığını, hayvan besleyip satarak kazandıkları ile arsa aldığını anlatan Mehmet Duvar’ın eşi Dudu Duvarsa, “Eşim 4 sene sürücülük etti, yattı hala yatıyor. Ben hayvan bakıp besleyip biriktirdiklerimle arsa almıştım. Antalya’dan mesken almak için 4 arsa satıp parasını bankaya koymuştuk. 3 adam geldi bunu ‘dedemin dedesinin dedesinden kalma hazine var’ diye kandırıp bir gece toprak kazmaya götürdüler.

Eline bir toprak tencere verip, elindeki 25 bin lirayı alıp gitmişler. daha sonra ‘ver bakalım para, ver bakalım para’ bundan ne var ne yok almışlar. En son küçük oğlumdan 50 bin lira isteyince çocukların haberi oldu, ‘baba yapma, etme’ diyerek pürüz oldular. Yoksa Antalya’da aldığımız meskeni de satıp onu da verecekti

” dedi.

“Birbirimizi yedik, ete para vermedik”

Bu olaydan daha sonra eşiyle ortalarında tartışma çıktığını ve meskenden kovulduğunu söyleyen Dudu Duvar, “Biz ‘para yollama’ deyince makûs olduk. Birbirimizi yedik, ete para vermedik. Beni meskenden kovdu. bir süre gittim ‘malım var’ diye mecbur döndüm. Artık ben üst katta, o alt katta, 3 yıldır farklı oturuyoruz, konuşmuyoruz. Sağ olsun çocuklarım bana bakıyor” diye konuştu.

Giden paralarının geri gelmeyeceğini bildiğini söyleyen Dudu Duvar, kendilerini dolandıranlara “Allah’ından bulsunlar, hayrını görmesinler. Her şeyimiz vardı, artık yiyecek ekmeğe muhtaç olduk. Buna da şükür ne diyeyim. Yerinde sağ olsun öteki diyeceğim yok” diyerek gözyaşı döktü. (DHA)