Ehliyet imtihanı niçiniyle tartıştığı babasının boğazını maket bıçağıyla kesti

Sinsinati

New member
Ehliyet imtihanı niçiniyle tartıştığı babasının boğazını maket bıçağıyla kesti İstanbul Sancaktepe’de ehliyet imtihanını geçememesi üzerine çıkan tartışmada M.S.E., babası S.E.‘yi boğazından maket bıçağıyla yaraladı. Babasının şikayetçi olmadığı M.S.E. sevk edildiği mahkemece, savcılığın talebi uygun bulunup, “Öfke denetimi maksadıyla hastaneye yatırılması” halindeki isimli denetim kaidesiyle hür bırakıldı.

Argümana göre, ehliyet imtihanını geçemeyen M.S.E. ile babası S.E. içinde konutlarının ortasında ‘Ehliyet alamadın, söylenmeye devam ediyorsun’ şeklinde tartışma yaşandı. Tartışmanın büyümesinin akabinde sonlarına hakim olamayan M.S.E. cebinden çıkardığı maket bıçağıyla babasının boğazını keserek yaraladı.

Kuşkulu M.S.E. gözaltına alınırken, olay niçiniyle yavaşça yaralanan baba S.E. ‘müşteki-şüpheli’ sıfatıyla emniyette tabir verdi.

Emniyet kemeri takmadığı için imtihandan kalmış

Baba S.E.’ emniyetteki tabirinde “M.S.E.’nin bugün direksiyon imtihanı vardı. birlikte imtihana gittik. Mehmet emniyet kemeri takmadığı için imtihandan kalmış. Yapı olarak da hudutlu bir çocuktur. Ona sakin olmasını söylemiş olduğimde imtihan esnasında da 3 kişinin bu biçimde konuştuğunu, bu sebeple kaldığını söyleyerek söylenmeye devam etti. Meskene geldiğimizde bana ilişkin aracın kapısını da o an için sertçe kapattı. birlikte ikametimize gittik” dedi.

“Oğlumdan şikayetçi değilim”

Konutlarına girdikleri sırada oğlunun söylenmeye devam ettiğini kaydeden baba S.E. şu biçimde devam etti:

“Ben de bu telaffuzlarından ve aracın kapısını sertçe vurmasından ötürü odasına giderek bağırdım, lakin ne dediğimi hatırlamıyorum. Kulağını çektiğimde yakama yapıştı ve bana diklendi. ‘Beni mi döveceksin’ dediğimde ‘Evet döveceğim’ dedi.

Ben de bir iki sefer tokat attım. sonrasındasında annesi gelerek bizi ayırdı. hadiseden daha sonra boğazımda bir sıcaklık hissettim. Elimi boğazıma götürdüğümde elimde kan gelince boğazımın kesildiğini anladım.

Oğlumun tartışmamız esnasında elinde bir şey alıp almadığını görmedim. Lakin boğazımın arbede sırasında kesildiğini düşünüyorum. Oğlumdan şikayetçi değilim. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum.” (İHA)