“Ekonomi hayli güzel” diyen AKP’li vatandaşın borç aldığı arkadaşı: “Daha geçen gün benden kira parası istemedin mi?”

Sinsinati

New member
“Ekonomi hayli güzel” diyen AKP’li vatandaşın borç aldığı arkadaşı: “Daha geçen gün benden kira parası istemedin mi?” İstanbul Esenyurt’ta yapılan bir sokak röportajında “Ekonomi fazlaca güzel, geçinebiliyorum” diyen vatandaş borç aldığı arkadaşıyla karşılaştı. Arkadaşı vatandaşa, “Oğlum, daha geçen gün benden kira parası istemedin mi?” dedi. O anlar toplumsal medyada gündem oldu.

YouTube’da yayın yapan “Yurttaş TV” isimli kanalda yayınlana sokak röportajında vatandaşlara iktisadın gidişatı soruldu.

Röportaja katılan ve Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklediğini belirten bir vatandaş “Ekonomiden mutluyum. Ekonomik açıdan nitekim sıkıntı durumda olan bir insan nazaranmiyorum.” dedi.

“Abi iktisat hoş, vallahi güzel!”

Muhabirin “Sen geçinebiliyor musun?” sorusuna “Ben geçinebiliyorum hayli şükür. örneğin benim kiram 2.500 lira…” karşılığını verdiği sırada röportajı veren vatandaşın arkadaşı geldi. Arkadaşı, AKP’li vatandaşa “Daha geçenlerde benden kira parası istemedin mi? Nasıl geçiniyorsun? Yalancı.” dedi. Bir an neye uğradığını şaşıran adam şunları söylemiş oldu:

“Geçiniyorum. Durumumdan mutluyum açıkçası. Allah’a şükür. Ayıptır söylemesi; günlük hoş paralar kazanıyorum. Abi iktisat hoş, vallahi güzel! Hoş değil mi lan? Ben evlenmiyorum bekarlık sultanlıktır.”

“Suriyeli bayan seni dolandırmadı mı?”

Sokak röportajının devamında AKP’li vatandaşı yalancılıkla suçlayan arkadaşı “Geçen sene evlendiğin Suriyeli bayan seni dolandırmadı mı? Bütün mal varlığını alıp kaçmadı mı?” sorusunu sordu. AKP’li vatandaş ise “17 bin lira paramı çaldı kaçtı, dolandırdı. Bir gün evli kaldık.” demekle yetindi.