“Emperyalistlerin oyunu” diyerek aşıyı reddeden gazeteci Berna Nuri Süer, Koronavirüs niçiniyle ömrünü kaybetti!

Sinsinati

New member
“Emperyalistlerin oyunu” diyerek aşıyı reddeden gazeteci Berna Nuri Süer, Koronavirüs niçiniyle ömrünü kaybetti! “Emperyalistlerin oyunu” diyerek yeni tip Koronavirüs’e (Covid-19) karşı aşı olmayı reddeden gazeteci Berna Nuri Süer, 10 gün evvel yakalandığı Covid-19 niçiniyle 52 yaşında ömrünü kaybetti.

Büyükçekmece’de bir hastanede tedavi nazarann ve 52 yaşında yaşama veda eden Süer, hastalığı devam ederken 3 gün evvel güzel olduğuna yönelik ileti göndermişti.

Süer’in yakın arkadaşları tarafınca uzun müddettir aşı konusunda ikna edilmeye çalışıldığı lakin Süer’in aşı olmadığı öğrenildi.

“Aşının emperyalistlerin oyunu olduğuna inanmıştı”

Süer’i aşı olmaya ikna edemediğini söyleyen arkadaşı gazeteci Bülent Kadar, acısını şu sözlerle lisana getirdi:

“OLMADI ÇOCUK OLMADI… İNADINA YENİLDİN… BENİ, ÇOCUKLARINI VE EŞİNİ VE SENİ SEVENLERİ GÖZÜYAŞLI BIRAKTIN… ÇOOOOKKKK… LAKİN ÇOK ÜZGÜNÜM…. Gazetecilikte uzun yıllar birlikte çalıştık.. Abi-kardeş üzereydik… Ortadan uzun yıllar geçti. Çok âlâ bir gazeteci oldu. Olağanüstü bir yuva kurdu… Dünya hoşu iki yavrusu ve kusursuz bir eşi vardı.. toplumsal medyada memnunluğunu sık sık lisana getirirdi. Aşı aksisi idi. Bir gün dayanamadım. Müdahale ettim. Aşının emperyalistlerin oyunu olduğuna inanmıştı. Yolundan döndüremedim. Bir gün covid testlerinin olumlu olduğu deklare etti. HASTANEYE YATTI. Kısa müddette atlatacağına inanıyordu. Ben de o denli.. Sağlam, atletik bir yapısı vardı.. Çocukları küçüktü… Anneleri ile her gün ziyarete gidiyor çocuksu fotoğrafları ve haydi güzelleş baba iletileri ile moral veriyorlardı.. 3-4 yaşındaki oğlunun son isteği babasının güzelleşmesi ve meskenlerinin terasında her vakit olduğu üzere dans etmekti. Ona yemin etti.. Merak etme dans edeceğiz dedi… OLMADI ÇOCUK OLMADI… İNADINA YENİLDİN… BENİ, ÇOCUKLARINI VE EŞİNİ VE SENİ SEVENLERİ GÖZÜYAŞLI BIRAKTIN…”

TBF’den başsağlığı iletisi

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), Büyükçekmece Basketbol Ekibi’nin eski idari yöneticisi olan Süer için başsağlığı iletisi yayımladı.

TBF’den yapılan açıklamada, “2015-2019 yılları içinde Büyükçekmece Basketbol Ekibi’nin idari yöneticiliği misyonunu üstüne alan Berna Nuri Süer’in vefatını derin bir ıstırapla öğrenmiş bulunuyoruz. Türkiye Basketbol Federasyonu olarak merhuma Allah’tan rahmet, değerli ailesi ve sevenlerine başsağlığı dileriz” tabirleri kullanıldı.