İki metrobüsün baş başa çarpıştığı kazanın bilgileri belirli oldu

Sinsinati

New member
İki metrobüsün baş başa çarpıştığı kazanın bilgileri belirli oldu Beylikdüzü’nde şoförsüz bir biçimde ilerleyen metrobüsün karşı şeritteki metrobüsle baş başa çarpıştığı kazanın bilgileri ortaya çıktı. Denetimden çıkan metrobüsün daha evvel arıza yaptığı ve şoförün arızayı gidermek için aküyü denetim ettiği sırada metrobüsün kendi kendine hareket ettiği öğrenildi.

Metrobüs yolu Beylikdüzü Belediyesi Durağında akşam saat 18.30 sıralarında yaşanan kazada, şoförsüz bir biçimde bariyerlere çarparak ilerleyen metrobüs, durak çıkışındaki karşı şeritten gelen metrobüsle baş başa çarpışmış, arttan gelen öteki bir metrobüs de duramayarak kazaya karışan araçlara çarpmıştı. 8 kişinin yaralandığı enteresan metrobüs kazasının bilgileri ortaya çıktı.

Sürücü aşağıya inmiş, arızalı metrobüs şoförsüz hareket etmiş

Kontrolden çıkan metrobüsün hadiseden kısa bir süre evvel, diğer bir durakta arıza yaptığı ve şoför Oktay A.’nın da metrobüsün motor kısmındaki aküsünü denetim etmek için araçtan indiği öğrenildi. Şoförün aküyü denetim ettiği sırada metrobüsün hareket ederek bir başka durağa kadar bariyerlere çarparak şoförsüz bir biçimde ilerlediği öğrenildi.

Metrobüs şoförü gözaltına alındı

Yaşanan kazanın akabinde incelemelerde bulunan polis grupları, şoförsüz hareket eden metrobüsün şoförü Oktay A.’yı gözaltına alarak polis merkezine götürdü. Olay yerinde yapılan çalışmaların akabinde araçların kaldırıldığı öğrenildi.