İstanbul’da meskenden kaçan teyze yeğen her yerde aranıyor

Sinsinati

New member
İstanbul’da meskenden kaçan teyze yeğen her yerde aranıyor İstanbul Esenyurt’ta, dün sabah yaşadıkları konuttan ayrılan 14 yaşındaki Beyzanur Ağır ile teyzesi 12 yaşındaki Canan Aslan‘dan tekrar haber alınamadı. Konuttan kaçtıkları belirtilen çocukların bulunması için polis grupları çalışma başlattı.

Esenyurt Fatih Mahallesi 1240. Sokakta bulunan apartmandaki dairede yaşayan Beyzanur Ağır ile teyzesi Canan Aslan, dün sabah 09.00 sıralarında konuttan ayrıldı. Markete indikten daha sonra birdenbire koşmaya başlayan teyze yeğenden tekrar haber alınamadı. Ağır ve Aslan’ın akrabaları, durumu polis gruplarına bildirdi. Polis grupları arama çalışmaları başlatırken, akrabaları da her yerde iki çocuğu arıyor. Çocukların en son Başakşehir Bahçeşehir Gölet mevkiinde görüldüğü öğrenildi. Kızların kaçtıktan daha sonra Esenyurt’taki bir marketin önünde meyve suyu içtiği anlar ise iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

“İki bilgisiz kız kendine cümbüş arıyorlar”

Beyzanur Yoğun’un babası Mehmet Ağır, “Kızlar sabah saat 09.00 civarında konuttan çıkmışlar. O saatten beri elimizden geldiğince her yerde kızları arıyoruz. Rastgele biri tarafınca kaçırıldığını yahut birine kaçtığını da düşünmüyoruz. Benim fikrime nazaran iki bilgisiz kız kendine cümbüş arıyorlar. İnşallah öyledir aklıma makus şeyler getirmek istemiyorum. Zira bu biçimde bir şeyi asla beklemiyorduk. Biz bulmak için çabalıyoruz ancak bulamadık bir türlü. Polis takımlarına de başvurduk, inşallah kızlarımızı bulurlar” dedi.

“Evlerine dönsünler, onlara asla kızmayacağız”

Baba Ağır, “Annesi sabah kalktığında kızlar meskende yokmuş. Tahminimizce ondan 10 dakika evvel meskenden çıkmışlar. Köşedeki marketten kendilerine maske almışlar ve el ele tutuşup meydana gerçek koşmuşlar. aslına bakarsan güvenlik kamerası imajları de var medyana hakikat koşarken. İki tane çocuk. Akıllarınca cümbüş ve macera için kaçmışlar. Buradan onlara sesleniyorum. Evinlerine dönsünler. Onlara asla kızmayacağız, dövmeyeceğiz. Sakın bir dehşetleri olmasınlar yalnızca geri konuta dönsünler” diye konuştu. (DHA)