Karolina Muchova, Fransa Açık bayanlar finalinde Iga Swiatek ile karşılaştı.

Brown

Global Mod
Global Mod
Stil zıtlıkları harika tenis maçları için çok da gizli olmayan bir tarifse, o zaman Muchova ve Swiatek arasındaki final özel bir şey olma potansiyeline sahiptir. Swiatek müdahale etmeye ve vurmaya çalışacak. Muchova, emrindeki her silahı kullanmaya çalışacak ve Swiatek’i raketinden sonra ne geleceğini tahmin etmeye bırakacak – dilimler, öldürücü topspin, taban çizgisinden birkaç santim düşen yüzen ay topları.

Geçen yıl bir süredir, geleneksel görüş, Swiatek’i yenebilecek tek oyuncunun Swiatek’in kendisi olduğu yönündeydi. Sinirleriyle savaşmaktan ve kaybetmemek yerine kazanmak için kendini oynamaya zorlamak zorunda olduğundan bahsetti.

Haftanın başlarında, 19 yaşındaki Amerikalı Coco Gauff’a karşı çeyrek final galibiyetinin ardından Swiatek, bir Grand Slam turnuvası sonraki turlara geçerken sık sık sakinleştiğini söyledi. İlk gerilim hafifler ve başardıklarının tadını çıkarmak için bir dakika ayırabilir.

Ancak bir Grand Slam finali, tıpkı Muchova gibi başka bir konudur. İkili, dört yıl önce sadece bir kez oynadı, daha önce ya bugün oldukları kişi ya da oyuncuydu. Muchova, Swiatek dünyada 95. sırada yer aldığında, Prag’da bir ev sahibi seyircinin önünde toprak zeminde üç sette bu maçı kazandı.

Barty gibi bir Muchova inananı olan Swiatek, ikilinin o zamandan beri birçok kez birlikte çalıştığını söyledi. Sık sık Muchova’nın maçlarını izliyor.

Swiatek, “Her şeyi yapabilir” dedi.

Tek oyunu, herhangi bir sonuç çıkarmak için çok küçük bir örnek olabilir, ancak bu istatistik daha açıklayıcı olabilir: Muchova, ilk üçte yer alan oyunculara karşı beş maç oynadı ve her seferinde kazandı.

Perşembe günü “Bana onlara karşı oynayabileceğimi gösteriyor” dedi. “Ben yetişebilirim.”

Aslında yapabilir. Rakipleriniz bunu uzun zamandır biliyor.