“Kocan cinayet işledi” diyerek yaşlı hanımı 100 bin lira dolandırdı

Sinsinati

New member
“Kocan cinayet işledi” diyerek yaşlı hanımı 100 bin lira dolandırdı Kastamonu’nun Tosya ilçesinde kendilerini jandarma olarak tanıtıp, “Kocan cinayet işledi” diyerek yaşlı çifti hanımı 100 bin lira dolandırdılar.

Kastamonu’nun Tosya ilçesine bağlı Bayat köyünde yaşayan Muammer Kapan’ı telefonla arayan bir zanlı kendisini jandarma kumandanı olarak tanıttı. Zanlı, Muammer Kapan’a eşi Hüseyin Kapar’ın ilçede yaşlı bir hanımı öldürerek altınlarını çaldığını söylemiş oldu.

Jandarma kıyafetleri ile konuta gelen iki zanlı, konuttaki 100 bin TL kıymetindeki para ve ziynet eşyasını alarak kayıplara karıştı. Komşularının haber vermesi üzerine konuta gelen Hüseyin Kapar, durumu jandarma takımlarına bildirdi. İhbar üzerine meskene gelerek incelemelerde bulunan jandarma takımları, zanlıların yakalanması için çalışma başlattı.

“Eşimin cinayet olayına karıştığını söylemiş oldu”

Hacca gitmek için biriktirdikleri para ve ziynet eşyalarını dolandırıcılara kaptırdıkları için büyük hüzün yaşadıklarını belirten Muammer Kapan, şunları söylemiş oldu:

“Eşim Hüseyin Kapan otomobilin muayenesini yaptırmak için ilçe merkezinde bulunan muayene istasyonuna gitti. Ben de konut işlerini yapıyordum. O anda telefon çaldı ve karşımdaki kişi kendisinin Jandarma kumandanı olduğunu ve Muammer Kapan, Gülsüm Kapan ve Hüseyin Kapan ile ilgili konuşmak istediğini söylemiş oldu. Hane halkının hepsinin ismini tek tek söylemiş oldu. Hatta benim ismimim erkek ismi olduğu biçimde, ‘Muammer Teyze nasılsın’ diye sordu. ondan sonrasında eşim Hüseyin Kapancı’nın şu an ilçede işlenen yaşlı bir bayan cinayete olayına karıştığını kayınınla bir arada jandarma merkezinde tutularak sözlerinin alındığını söylemiş oldu. Yani benim kocam Hüseyin Kapancı yaşlı bir bayanı öldürerek ölen hanımın altınlarını almış.’’

“Bir anda kapıya jandarma elbiseli iki kişi geldi”

“Kendisini Jandarma olarak tanıtan o kişi bana, ‘kocanın üzerinde ölen hanımın altınları bulundu’ dedi. Lakin kocan bunların kendi altını olduğunu söylüyor. Bu iş mahkemeye ve avukata giderse, ‘en az 1 yıl kocan cezaevinde kalır, artık sen meskende bulunan altınları benim göndereceğim iki jandarmaya teslim et ki biz her iki altını karşılaştıralım. Kocanın hakikat söylemiş olduği ortaya çıksın’ dedi. Telefonda bu türlü konuşurken bir anda kapıya jandarma elbiseli iki kişi geldi. Kapıyı açmamla beni kolumdan tutarak içeri aldılar. Biri sağ tarafımda biri sol tarafımda beni sıkıştırarak altınların nerede olduğunu sordular. Ben dehşetten ne yapacağımı şaşırdım. Bir an canımı alacaklarını zannettim. Ben aslına bakarsan endişeden bayılmak üzereydim, ne yapacağımı şaşırdım ve altınları koyduğumuz bilinmeyen yerden çıkararak kendi ellerimle bu iki şahsa verdim. Altın ve para olan çantayı alan bu iki kişi, süratle meskenden çıkarak az ileride bekleyen otomobile binip gittiler. çabucak sonrasında aklım başıma geldi fakat iş işten geçmişti. Çabucak kocam Hüseyin’i arayarak olayı anlattım ve dolandırıldık dedim.”

“Biz yandık, öbürleri yanmasın”

Altınları verdiği için pişman olduğunu tabir eden Kapan, şunları ekledi:

“Kocam dolandırıldığımızı jandarmaya söylemiş. Tosya jandarması çabucak köye geldi ve bizim tabirimizi alarak ilçenin giriş ve çıkışlarını denetim etti. Jandarma 3 gün boyunca her gün köye gelerek bize yardımcı oldu. Dolandırıcıların yakalanması için devlet büyüklerimizden yardım istiyoruz. Biz yandık, diğerleri yanmasın. hiç bir güvenlik nazaranvlisi vatandaştan maddi bir talepte bulunmaz biz bunu öğrendik lakin geç öğrendik.’’ (İHA)