Marmaris’te yakalanan ‘Baron’ lakaplı uyuşturucu kaçakçısının sözü ortaya çıktı

Sinsinati

New member
Marmaris’te yakalanan ‘Baron’ lakaplı uyuşturucu kaçakçısının sözü ortaya çıktı Muğla’nın Marmaris ilçesinde belediye personeli Ali Eren tarafınca bulunan ve içerisinde 12 bin 400 dolar ile 2 bin 400 TL bulunan çantanın sahibi, kırmızı bültenle aranan uyuşturucu kaçakçısı çıktı.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde, parkta bulunan içi döviz dolu çantayı polisten teslim alırken kuşkulu tutumlar sergileyince yapılan araştırmada Interpol tarafınca arandığı ortaya çıkıp tutuklanan Irak asıllı uyuşturucu kaçakçısı Rawa Majid’in (36) tabiri ortaya çıktı.

Çantayı bulan belediye personeline teslim edilmek üzere polislere 400 dolar ödül verdiğini anlatan ‘Baron’ lakaplı Majid’in, “Benden kuşku duyulmaması için kendimi armatör olarak tanıttım. Profesyonel olarak hazırlattığım uydurma kimliğe karşın gerçek kimliğim nasıl tespit edildi, inanın bunu anlayamadım” dedi.

Marmaris Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü çalışanı Ali Eren, İçmeler Mahallesi’ndeki Koca Mehmet Parkı’nda çiçeklerin bakımını yaptığı sırada bankta bir çantanın unutulduğunu fark etti. Denetim ettiği çantanın içerisinde döviz ve Türk Lirası olduğunu nazarann Eren, durumu amirlerine bildirdi. Yetkililerin ihbarı üzerine olay yerine gelen polis takımları, 12 bin 400 dolar ve 2 bin 400 liranın bulunduğu çantayı tutanakla teslim aldı. Etraftaki güvenlik kamerası imajlarını inceleyen polis grupları, çantanın Miran Othaman isimli şahsa ilişkin olduğunu tespit etti.

Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gelerek çantasını teslim alan Othaman, Ali Eren’e ulaştırılması için polislere 400 dolar ödül verdi. Çantayı aldığı sırada kuşkulu haller sergileyen Miran Othaman, takibe alındı. Geniş kapsamlı soruşturmada, geçersiz kimlik kullandığı belirlenen kişinin, Interpol tarafınca uyuşturucu kaçakçılığı hatasından aranan ‘Baron’ lakaplı Rawa Majid olduğu belirlendi. Majid, İçmeler Mahallesi’ndeki villaya düzenlenen operasyonla yakalanırken, konutta yapılan aramada 2 ruhsatsız tabanca, 1 havalı tüfek ile 21 mermi ele geçirildi. Majid’in bir ay evvel Türkiye’ye geldiği açıklandı.

“Kendimi armatör olarak tanıttım”

Gözaltına alınan Rawa Majid, polisteki tabirinde, “Türkiye’ye tatile geldim. Bodrum’da tatil yaptıktan daha sonra Marmaris’e gelerek villa kiraladım. Yürüyüş yaptıktan daha sonra dinlenmek için banka oturdum. Bir anlık dalgınlığım niçiniyle çantamı unuttum. Çantamı teslim aldıktan daha sonra yakalanacağım aklımın ucuna gelmedi. Benden kuşku duyulmaması için kendimi armatör olarak tanıttım. Belediye personeline teslim edilmek üzere polislere 400 dolar ödül verdim. Profesyonel olarak hazırlattığım geçersiz kimliğe karşın gerçek kimliğim nasıl tespit edildi inanın bunu anlayamadım” dedi.

Uyuşturucu kaçakçısı olduğu niçiniyle etrafındakilerin kendisine ‘Baron’ lakabı taktığı öğrenilen Majid, polisteki süreçlerinin akabinde sevk edildiği adliyede tutuklandı.