Mayın patlaması kararı yaralanan asker, işe girişte önceliği bulunmasına karşın 23 yıldır kamuda iş bulamadı

Sinsinati

New member
Mayın patlaması kararı yaralanan asker, işe girişte önceliği bulunmasına karşın 23 yıldır kamuda iş bulamadı Diyarbakır’da askerlik yaparken 1999 yılında mayın patlaması kararı yaralanan Feyzi Öksüz, işe girişte öncelik hakkı bulunmasına karşın 23 yıldır kamu kurumlarında iş bulamadı. Öksüz, “Ben, 23 yıldır bulamadığım işi yetkililerden istiyorum” dedi.

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde yaşayan Feyzi Öksüz, 1999 yılında askerlik yapmak için gittiği Diyarbakır’ın Lice ilçesinde mayın tarlasının temizlenmesi sırasında mayının patlaması kararı yaralandı.bir süre tedavi goren Öksüz, akabinde terhis olarak memleketi Kadirli’ye döndü.

Gazi statüsüne alınacak derecede ağır faydalanmadığı ve bir uzuv kaybı olmadığı için gazilik unvanı alamayan Feyzi Öksüz’e, işe girişte öncelik tanınan engelli takımına müracaat hakkı verildi. Lakin Öksüz, 23 yıldır rastgele bir kamu kurumunda işe yerleştirilmedi.

Feyzi Öksüz, ANKA Haber Ajansı’na şunları söylemiş oldu:

“1999 yılında askerlik bakılırsavimi yaparken matın patlaması kararı hassas hale gelmiş bir mayının patlaması kararı malul sayılmayacak biçimde yaralandım. Uzun vakit askerliğimin terhis evrakını aldım, ama askerliğimin bitiminden bu yana daima iş aradım. Bu faydalanmam sonucunda devlet öncelikli iş hakkı tanıdı, lakin tüm gayretlerime karşın bir türlü bulamadım. Tüm Türkiye’nin epey yerine müracaatlarımı yaptım. Tüm gayretlerime karşın iş imkanı olmadı.

“İş istiyorum”

Evim kira, 4 tane çocuğum var. Ben, en sonunda da askeriyeden kalan şarapnel kesimlerinden dolayı her iki gözümden de pterjium ameliyatı oldum. Yani gözlerde bulunan etlerden ameliyat oldum Kadirli Devlet Hastanesi’nde. Ben, 23 yıldır bulamadığım işi yetkililerden istiyorum. Yani konutum kira, 4 tane çocuğum var. En büyük çocuğum üniversitede, en küçük çocuğum 5 yaşında. Ben, yalnızca iş istiyorum yetkililerden.”