Meskeninde uyuşturucu husus ve terazi bulunan sanık: Rejim yaparken kullanıyordum

Sinsinati

New member
Meskeninde uyuşturucu husus ve terazi bulunan sanık: Rejim yaparken kullanıyordum Duruşmaya çıkarılan sanık, “Evde bulunan terazi, hassas terazi değildir, epey kilolu olduğum için rejimde kullanmak emeliyle almıştım. Katiyetle uyuşturucu husus tartmak için kullanmadım esasen ona uygun bir terazi değildir.” dedi.

Kocaeli’de uyuşturucu unsur ticareti yapıldığı ihbarını alan narkotik dedektifleri, E.Y. isimli şahsı takibe aldı. Şahsın konutunda yapılan operasyonda bir ölçü metamfetamin ve terazi ele geçirildi.

Takımlar tarafınca uyuşturucu hususlara el temalırken, kuşkulu ise tabiri alınmak üzere emniyete gdolayıldü. Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen E.Y. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

‘Uyuşturucu ve uyarıcı husus ticareti’ kabahatinden tutuklanan E.Y.’nin Kocaeli 5. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmasına devam edildi. Duruşma salonunda avukatı hazır bulunurken sanık ise SEGBİS ile duruşmaya katıldı.

Suçlamaları kabul etmeyen E.Y., şöyleki konuştu:

“Ben 2021 yılı Mayıs ayından itibaren 20-25-30 fişek halinde metamfetamin unsurlarını S.D. isimli şahıstan içmek emeliyle alıyordum. En son S.D.’den 13 fişek metamfetamin hususu almıştım. S.E. isimli şahıstan ise 17 bin TL karşılığında uyuşturucu unsuru almıştım, hepsi meskende duruyordu.

Meskende bulunan terazi, hassas terazi değildir, fazlaca kilolu olduğum için rejimde kullanmak hedefiyle almıştım. Mutlaka uyuşturucu husus tartmak için kullanmadım aslına bakarsanız ona uygun bir terazi değildir. Meskende toplu olarak bulunan metamfetamin unsurunu buzdolabında bulunduruyordum. Konuta yapılan baskında en büyük olan ve buzdolabına sakladığım uyuşturucu maddeyi polis grupları bulamadı. Aktif pişmanlıktan yararlanmak ismine uyuşturucun yerini polislere bildirdim.”

Mahkeme heyeti, S.E. hakkında uyuşturucu ticareti yapma ve sağlama cürmünden cürüm duyurusunda bulundu. E.Y.’nin ise tutukluluğun devamına karar vererek duruşmayı erteledi. (İHA)