Sakarya’da polise baltalı akın

Sinsinati

New member
Sakarya’da polise baltalı akın Sakarya’nın Serdivan ilçesinde komşusunun baltalı saldırısına uğrayan polis yaralandı. Ayağına 6 dikiş atılan polis taburcu edilirken, şüpheliye isimli denetim kararları uygulandı.

Serdivan ilçesinde komşusunun baltalı saldırısı kararı yaralanan polis memuru tedavi edildi.

İddiaya göre, evvelki gün Yazlık Mahallesi’nde ikamet eden A.A. ile komşusu polis memuru M.A.G. içinde gürültü niçiniyle tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine A.A. aracından aldığı baltayla polis memuru M.A.G’ye saldırdı.

Çevredekilerin ortaya girmesiyle sona eren hengamede ayak bileğinden yaralanan polis memuru hastaneye kaldırıldı. Ayağına 6 dikiş atılan polis memuru, tedavisinin akabinde taburcu edildi.

Gözaltına alınan ve emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen kuşkulu, çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe isimli denetim kuralıyla özgür bırakıldı.

“Yeni mesken arayışına başladık”

Polis memurunun eşi Dilek G, gazetecilere, giriş katta bulunan meskenlerinin önüne bankların konulması kararı gürültü niçiniyle daha öncesinden komşularıyla sorun yaşadıklarını söylemiş oldu.

Dilek G, saldırganın hür bırakılmasıyla ruhsal olarak zorluk yaşadıklarını lisana getirerek, “Eşime ve çocuklarıma ziyan gelecek psikolojisiyle yaşar oldum. Yolda tek başıma yürüyemez hale geldim. Bunları tekrar yine yaşamamak için yeni konut arayışına başladık.” dedi.