Sınıfta sıkılan biber gazından etkilenen 6 öğrenci hastaneye kaldırıldı

Sinsinati

New member
Sınıfta sıkılan biber gazından etkilenen 6 öğrenci hastaneye kaldırıldı Osmaniye’nin Kadirli ilçesindeki ortaokulda 8’inci sınıf iki öğrenci yanlarında getirdikleri biber gazını sınıfta sıktı. Gazdan etkilenen 6 öğrenci hastanede tedaviye alındı.

Olay, saat 15.00 sıralarında Kadirli ilçesi Cengiz Topel Ortaokulu’nda meydana geldi. Argümana bakılırsa, okulda 8’inci sınıfta eğitim nazarann O.A.K. ile Ü.K., sınıfta arkadaşlarının üzerine konuttan getirdikleri edilen biber gazını sıktı. Gazdan etkilenen öğrencilerin çığlıkları üzerine okul yönetimi, sınıfa geldi. Öğrenciler okul bahçesine çıkarıldı. Haber verilmesi üzerine okula epey sayıda ambulans sevk edildi. Biber gazından etkilenen öğrencilerden Damla K., Medine D., İkra B., Büşracan G., Beğenilen Naz K. ve Sami Yusuf Ç., hastaneye kaldırıldı. Tedavileri yapılan 6 öğrenci, taburcu edildi. Öğrencilerin ailelerinin, biber gazını sıkan O.A.K. ve Ü.K., hakkında cürüm duyurusunda bulundukları öğrenildi.

Hengame ettiği arkadaşına sıkmak için getirmiş

Biber gazından etkilenerek hastaneye kaldırılan Medine D., O.A.K.’nın evvelki gün hengame ettiği arkadaşına sıkmak için biber gazını getirdiğini lakin uygulamadığını anlattı. O. A.K. ve arkadaşı Ü.K.’nin bugün sınıftayken birden biber gazını sıktığını belirten Medine D., “Gazdan fazlaca berbat olduk. Öksürerek yağmurda okul bahçesinde bekledik. Ambulans bizi alarak hastaneye götürdü. Bu olayın tekrar yaşanmamasını istiyorum” dedi.

“Çocuklarımızın sıhhati kelam konusu”

Kızının sınıfta sıkılan biber gazından etkilenerek hastaneye kaldırıldığını söyleyen öğrenci velisi Bergen Keskin ise, “Çocuklarımızın bu olayı tekrar yaşamamasını istiyorum. Okul yönetiminin daha dikkatli olmasını istiyoruz. Çocuklarımızın sıhhati ve canı kelam mevzusudur” diye konuştu.

Olayla ilgili olarak Kadirli İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Ofis Amirliği grupları, çocukları sözünü almak üzere karakola götürdü. (DHA)