Tartıştığı kişiyi boynundan bıçakladı, kaçmaya çalışırken otobüs çarptı: Uygun ki vurdun bana, yoksa 10 tane adam öldürecektim

Sinsinati

New member
Tartıştığı kişiyi boynundan bıçakladı, kaçmaya çalışırken otobüs çarptı: Uygun ki vurdun bana, yoksa 10 tane adam öldürecektim Adana’da parkta tartıştığı 59 yaşındaki Necip G.’yi ekmek bıçağıyla boynundan yaraladıktan daha sonra kaçmaya çalışan 56 yaşındaki Hasan Ç., özel halk otobüsünün çarpması kararı yaralandı. Bacağı kırık biçimde yatan Hasan Ç., kendini görüntüleyen gazetecileri fark edince “Canımı sıktı, bana kimse numara yapamaz. Herkes tanır beni. Ben delikanlıyım” diye kendini savunup, akabinde kendisine çarpan otobüs şoförüne “Ben buradan gitseydim, yeterli ki sen vurdun bana. Yoksa 10 tane adam öldürecektim” dedi.

Olay, saat 20.00 sıralarında merkez Seyhan ilçesi Kayalıbağ Mahallesi’ndeki Zübeyde Hanım Parkı’nda meydana geldi. Hasan Ç., çabucak hemen bilinmeyen bir niçinle tartıştığı Necip G., yanında taşıdığı ekmek bıçağı ile yaralayıp, olay yerinden kaçtı. Boynuna aldığı bıçak darbesiyle ağır yaralanan Necip G., etraftakilerin ihbarı üzerine olay yerine sevk edilen ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Bölgeye sevk edilen polis takımları, görgü şahitlerinin verdiği eşkal doğrultusunda şüpheliyi aramaya başladı. Bıçaklamanın akabinde bölgeden uzaklaşmaya çalışan isminin Hasan Ç. olduğu belirlenen kuşkulu, Seyhan Caddesinde özel halk otobüsünün çarpması kararı yaralandı. Bacağı kırık biçimde yerde yatan kuşkulu, kaza yerine gelen Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Cinayet Ofis Amirliği takımlarına bıçaklama hadisesini gerçekleştirdiğini itiraf etti. ondan sonrasında kendi görüntüleyen gazetecileri fark eden kuşkulu, “Canımı sıktı, bana kimse numara yapamaz. Herkes tanır beni. Ben delikanlıyım” diyerek kendisini savundu.

“İyi ki sen vurdun bana. Yoksa 10 tane adam öldürecektim”

Alkollü olduğu gözlenen Hasan Ç., yattığı yerden kendisine çarpan otobüs sürücüsüne dönerek, “Ben buradan gitseydim, güzel ki sen vurdun bana. Yoksa 10 tane adam öldürecektim” demesi etraftakileri hayrete düşürdü. Hasan Ç., çabucak sonrasında kaza yerine sevk edilen ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Hasan Ç.’nin hastanedeki tedavisinin akabinde gözaltına alınıp, emniyete gdolayıleceği bildirildi.

Öte yandan hastanede tedavisi devam eden boynundan yaralı Necip G.’nin ise hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi.

Polis, olayla ilgili soruşturmaya devam ediyor.