tenis bilekliği, kimse? – Haberler

Brown

Global Mod
Global Mod
1978’de Chris Evert, ABD Açık şampiyonu olarak üç yıllık galibiyet serisini korurken, altın pırlanta bileziğini maçın ortasında kaybetti.

Kariyerinde 18 büyük tekler şampiyonluğu kazanan Bayan Evert, bir e-posta röportajında ”Yarışırken bana güven veren ve hem kadın hem de atlet olarak beni güçlendiren bir şey giymek istedim” diye yazdı. “Diamond Line bileziğim bunu benim için yaptı. Aynı zamanda kişisel tarzıma da bir göndermeydi.”

Bayan Evert, memurlardan oyunu bulabilmek için oyunu durdurmalarını istedi.

“Sanırım tribünlerdeki herkesin kafası karışmıştı çünkü sahada bir şey arayarak dolaşıyordum” diye yazdı.

Bayan Evert maçı kazanmaya devam etti. Maç sonrası bir röportajda muhabirler ona ne düşürdüğünü sordu. “‘Oh, o benim tenis bileziğimdi'” diye hatırladı. “O andan itibaren, tenis bileziği kendi başına bir can alacak gibi göründü.”

Tenis bilekliği bir zamanlar “çizgili bileklik” olarak biliniyordu: düz, ışıltılı elmas sıralarıyla karakterize edilen tek telli bir elmas bileklik. Geleneksel hat bileziği, pırlantanın her bir köşesinde birer tane olmak üzere dört ayrı dişe (her taşı yerinde tutan metal parmaklar) sahiptir. Bu ayar, elmasların olabildiğince parlak bir şekilde parlamasını sağlar.

“Ama şimdi insanlar onu yeniden yorumladılar. American Society of Jewelry Historians yönetim kurulu üyesi Elizabeth Doyle, “Bugün insanlar herhangi bir ortamda herhangi bir elmas bileziği tenis bileziği olarak adlandırıyor” dedi. Bugünün tenis bileziği anlayışının, herhangi bir katı yönerge olmaksızın çeşitli ayarları barındırdığını da sözlerine ekledi.

Aynı zamanda New York’ta bir antika ve vintage takı butiği olan Doyle & Doyle’un da kurucusu olan Bayan Doyle, tenis bileziğinin uzun zamandır popüler bir ürün olduğunu söyledi.

“Ama beni etkileyen şey, farklı renklerin veya daha az önemli taşların elmaslarla üst üste dizilmesi, karıştırılması ve eşleştirilmesi” dedi. “O kadar ciddi olmak zorunda değil.”

Ağustos 2022’de eşi Evert ile bir dizi tenis bileziği piyasaya süren Connecticut merkezli bir mücevher tasarımcısı olan Monica Rich Kosann, bir telefon röportajında bu görüşü yineledi.

“Bence bir kadın muhtemelen tenis bileziğini tek başına takar. Annemin bir tenis bileziği olduğunu hatırlıyorum ve bunu saatiyle birlikte taktığını hatırlıyorum ve taktığı da buydu” dedi Bayan Kosann. “Ama şimdi kızlarım, her gün giyiyorlar. Asla çıkarıp diğer bileklikleriyle karıştırmıyorlar ve bileğinizde başka bir katman oluyor.”

Koleksiyonunda, Evert’in Bayan Kosann’a tanımladığı gibi, “rekabetin terini” temsil eden elmas bir boncuk ter ile eski ABD Açık Yeşil Mahkemesine saygı duruşunda bulunan bir zümrüt yer alıyor.

Roxanne Assoulin’in ışıltılı modelleri de günlük kullanım için tasarlandı. Uzun süredir mücevher tasarımcısı olan Bayan Assoulin, 2020’de 70’lerin sonlarında taktığı (ve daha sonra küpe yapmak için demonte ettiği) elmas tenis bileziğini rahat bir şekilde ele almak için can atmaya başladı.

“Büyük ve gösterişli olmalarını istemedim” dedi. “Gerçekten küçük, narin ve narin olmalarını istedim.”

Bayan Assoulin’in oğlu ona karısı için bir tenis bileziği sorduğunda, “Bunun gerçek olması gerekiyor mu?” diye merak etmeye başladı. istiflenebilir.

Tenis bileziğini yeni keşfedenler ve daha geleneksel bir tasarım arayanlar için, The Last Line’ın küçük beyaz pırlanta bileziği klasiğe küçük bir selam niteliğindedir. Ya da biraz daha az gösteriş için, Nakard by Nak Armstrong’un tenis bileklikleri kiremitli oniks, deniz kabuğu opalleri ve pullu labradoritten oluşuyor ve her bir taş belirgin bir siyah rodyum kaplama çerçeveyle tanımlanıyor. Maksimalistler için MATEO, düğün çiçeği ayarlarında zincirlenmiş gökkuşağı safirlerinden ve pembe safirlerden tenis bileklikleri yapıyor. Ve gösterişsiz Phoebe Philo tarzı lükse yönelenler için Dorsey, 240 $ karşılığında laboratuvarda yetiştirilen muhteşem bir beyaz safir teli sunuyor.

Daha uygun fiyatlı seçenekler için, Anthropologie’s Baguette tenis bileziğinin beş renginin tamamı 30 doların altında. J.Crew’in kare kristal yorumu – şu anda 49,50 dolar – o kadar tıknaz ki, bilekten uçarsa, turşu topunun ortasında servis atsa, nereye düştüğünü görür ve duyarsınız.

Elmas bilezikler daha geniş bir şekilde Gürcü döneminden beri popüler olmuştur; Çizgi bileklikler Art Deco döneminden beri var ve 70’lerden bu yana kot pantolonlarla veya kortta gelişigüzel bir şekilde tasarlandı – en azından Chris Evert iseniz.