Tesisatçı olarak gittiği konutta müzik söylerken albüm teklifi aldı

Sinsinati

New member
Tesisatçı olarak gittiği konutta müzik söylerken albüm teklifi aldı Britanya’da tesisatçılık yapan 49 yaşındaki Kev Crane, çalışmaya gittiği meskenin banyosunu tamir ederken kendini kaptırıp müzik söylemeye başladı. Crane, sesini hayli beğenen konut sahibi Paul Conneally isimli bir üretim şirketi sahibi olduğunu bilmiyordu. Sesten etkilenen Conneally, Crane’e albüm yapmayı teklif etti.

The Washington Post’ta yer alan habere bakılırsa, İngiltere’nin küçük bir kasabasında yaşayan tesisatçı Kev Crane, müşterileri içinde çalışırken söylemiş olduği müziklerle ünlendi. Çalışmaya gittiği konutlara taşınabilir radyosunu alan Crane, geniş bir repertuardan müzikler söylemesiyle tanındı.

Crane, bir gün New Reality Records isimli küçük, bağımsız üretim şirketinin sahibi Paul Conneally’nin konutuna tamire gittiğinde, kendisini bir albüm teklifinin beklediğini bilmiyordu.

62 yaşındaki üretimci Conneally, “Durdum ve dinledim, hakikaten epeyce etkilenmiştim” dedi. Conneally, sesinden etkilendiği Crane’in kendi besteleri olup olmadığını sordu. Crane, pandemi periyodunda hazırladığı birkaç parçayı Conneally’e verdi. Temmuz ortalarında Conneally, Crane’i arayarak “Benim şirketimle bir albüm çıkarmaya ne dersin?” diye sordu.

Crane o anları şöyleki anlattı: “bu biçimde şeylerin daima diğerinin başına geleceğini düşünürsün. bu biçimde şeyler uyduramazsın. Hakikaten değişik bir hikâye”

Conneally, üretim şirketi 2020’nin Nisan ayında başlatmıştı. Müziği hayatı boyunca hayli seven Conneally hayatının büyük bir kısmını ise öğretmenlik yaparak geçirdi. Dört yıl evvel kalp krizi geçiren üretimci, pandemiyle birlikte sevdiği işi yapmaya karar verdi ve imal şirketi açtı. Şirket, şu ana kadar 15 albüm mutabakatı yaptı. Conneally, az tanınan sanatkarlara bir talih tanımanın kıymetli olduğunu düşünüyor.

Crane ve Conneally, sekiz kesimlik albüm üzerinde birlikte çalıştı ve sonunda geçen ay “Why Can’t I Be You?” çıktı. Conneally, “Dünyanın dört bir yanında beşerler onu dinliyor” dedi.