vazifesinden uzaklaştırılan müdür yardımcısına ‘çocuğa cinsel taciz’ cürmünden dava

Sinsinati

New member
vazifesinden uzaklaştırılan müdür yardımcısına ‘çocuğa cinsel taciz’ cürmünden dava İzmir’in Bornova ilçesinde bir ortaokulda müdür yardımcısı olarak bakılırsav yapan 40 yaşındaki E.D. hakkında, oturduğu sitenin lobisinde karşılaştığı, yaşları 14 ve 15 olan iki kız çocuğuna cinsel tacizde bulunduğu savıyla dava açıldı. E.D. ayrıyeten, İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü tarafınca başlatılan idari soruşturma kapsamında bakılırsavinden uzaklaştırıldı.

Bornova’daki bir ortaokulda müdür yardımcısı olarak misyon yapan E.D., 30 Haziran’da Mevlana Mahallesi’nde bulunan sitedeki meskenine gitti. Argümana nazaran, alkollü olan E.D., sitenin lobisinde karşılaştığı 2 kız çocuğunun yanına yaklaşıp, onları meskenine çağırdı. Durumu öğrenen aileler E.D. hakkında savcılığa cürüm duyurusunda bulunup, Bornova İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü’ne şikâyet dilekçesi verdi. Gözaltına alınan E.D., tabirinde suçlamaları kabul etmedi, özgür bırakıldı. E.D., hakkında İzmir 50’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde ‘çocuğa cinsel taciz’ cürmünden dava açıldı. Kuşkulu ayrıyeten Bornova İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nce başlatılan idari soruşturma kapsamında, bakılırsavinden uzaklaştırıldı.

Uyuşturucu kullanmaktan ceza almış

Öte yandan E.D.’nin hakkında daha evvel ‘kamu gorevlisine hakaret ve tehdit’ kabahatinden 33’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılmış olan bir davanın sürdüğü, uyuşturucu kullanmak hatasından aldığı bir cezayla ilgili de erteleme sonucu olduğu öğrenildi. İ.S.Ö’nün aile avukatı Özge Kalyoncu Yılmaz, sanık E.D., hakkında isimli denetim kararlarının uygulanması gerektiğini belirtip, “Sanığın çalıştığı yeri göz önüne alındığında bu durum olağandan daha fazla tehlike teşkil ediyor. Her ne kadar uzaklaştırma sonucu verilse de bakılırsavi fiilen devam ediyor. Hala memurluk haklarına da ulaşabiliyor. Mahkeme, isimli denetim sonucunı da kaldırdı. Buna da itiraz ettik” sözlerini kullandı.