Yanağına saplanan metal parçasıyla 15 yıl yaşadı: “Hiç fark etmemişim”

Sinsinati

New member
Yanağına saplanan metal parçasıyla 15 yıl yaşadı: “Hiç fark etmemişim” Erzincan’da diş tedavisi için gittiği hastanede 15 yıl daha sonra yanağında metal kesimi olduğunu öğrenen Faik Akın (63), ameliyat edildi. Akın “15 yıl evvel akaryakıtlı hızar ile çalışırken zincir koparak çeneme çarpmıştı. Modül yanağıma girmiş ve bunu fark etmemişim” dedi.

Merkeze bağlı Aslahlı Mahallesi’nde evli ve 2 çocuk babası emekli memur Faik Akın, Binali Yıldırım Üniversitesi Ağız ve Diş Sıhhati Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Kısmı’na diş tedavisine gitti. Akın’ı muayene ettikten daha sonra çekilen röntgen sinemasını inceleyen Dr. Öğretim Üyesi Yakup Gülnahar, yanağında bir kesim olduğunu belirledi. Muayenede 15 yıl evvel yaşadığı bir olayı hatırlayan Akın, akaryakıtlı hızar ile odun kestiği sırada zincirin koptuğunu ve sonrasındasında yanağında şişlik oluştuğunu söylemiş oldu. Dr. Gülnahar’ın mıknatıs ile yaptığı denetimde modülün metal olduğu tespit edildi. Dr. Gülnahar, ameliyat ile Akın’ın yanağındaki metal zincir kesimini aldı.

Diş tedavisine gelince metal kesimin röntgen ile görüldüğünü belirten Faik Akın “Dr. Öğretim Üyesi Yakup Gülnahar, ağzımdaki şişliğin implant modülü olup, olmadığını sordu. Ben de kendisine implant yaptırmadığımı söylemiş oldum. daha sonra aklıma 15 yıl evvel yaşadığım hızar kazası geldi ve doktora anlattım. Yakup beyefendi, mıknatıs ile denetimi daha sonrası yanağımdaki kesimin metal olduğunu belirledi. 15 yıl evvel akaryakıtlı hızar ile çalışırken zincir koparak çeneme çarpmıştı. Modül yanağıma girmiş ve bunu fark etmemişim. 15 yıl yanağımdaki bu şişlikle yaşadım. Başarılı bir operasyon ile aldılar. Şu anda hiç bir şeyim yok” dedi.

Dr. Öğretim Üyesi Yakup Gülnahar da “Faik beyefendi, rutin diş tedavisi için bize geldi. İstenilen röntgen sinemasında bir cisme denk geldik. Kendisine ‘İmplant yaptırdınız mı?’ diye sordum. ‘Hayır’ dedi. Bu sefer, hasta geçmişinde yaşadığı bir kazadan bahsetti. Denetim ettiğimiz de mıknatısın şişliği çektiğini gördük. Başarılı bir operasyon ile demir modülünü aldık. Hasta şu anda çok âlâ” diye konuştu. (DHA)