Zerzevat Çorbası Besleyici Ve Nefis

Tr52Tr

New member
İkaz: Bebeğinizin tanımda yer alan gereçlere karşı alerjisi olabileceğinden hekiminize danıştıktan daha sonra yedirmenizi öneririz.

Zerzevat Çorbası Besleyici Ve Nefis Tanımı İçin Gereçler

• 1 küçük soğan
  • 1 küçük diş sarımsak
  • 1 küçük patates
  • 1 küçük kabak
  • 1 küçük havuç
  • 1 küçük domates
  • 1 tatlı kaşığı zeytin yağ
  • Etli kemik suyu ve yeteri kadar su
  • 1 çimdik tuz
  • 1 çay kaşığı nane(arzuya nazaran)
  • 1 tatlı kaşığı irmik( dileğe nazaran)
Zerzevat Çorbası Besleyici Ve Nefis Tanımı Yapılışı

1. Öncelikle etli kemik suyumuz pişmiş değilse güzelce haşlayalım .
  2. Etlerimizi daha sonra bütün malzemlerimizi soyup küp küp doğrayalım hepsini tenceremize alıyoruz .
  3. Tuzumuza atıyoruz ben tuza şekere biraz fazla karşıyım o yüzden çooook az kullanıyorum.
  4. Etli kemik suyumuzu da katip pişiriyoruz bütün sebzelerin güzelce piştiğini anladığımızda ve etimize de bakalım .
  5. Güzelce dağılıyorsa çorbamız pişmiş demektir. Tercihe nazaran ister blenderde ister süzgeç de nasıl istek ederseniz ben blender kullamıyorum yalnız benim kızım 1 yaş 11 günlük bu yüzden ben epeyce çekmiyorum .
  6. Biraz canlı bırakıyorum ki çiğneme dişiyle bölme üzere gelişmeleri artsın diye dikkat ederek tabi ki son olarak tekrar ocağa alıyorum .
  7. 1 tatlı kaşığı irmiğide ekleyip düzgünce karıştırıyorum bunu ben bebeğim biraz zayıf kilo alması için ekliyorum
  8. Benim kızım seviyor siz istek ederseniz ekleye bilirsiniz 1 -2 dakika sonunda kapatabilirsiniz başka bir tavada yağ ile naneyi kavurup çorbamızın üzerine dökebilirsiniz .
  9. Soğudukdan daha sonra yemeğe hazır.