Android ekran imgesi alma nasıl yapılır?

Survyy

Global Mod
Global Mod
Android ekran manzarası alma nasıl yapılır? değişen teknolojinin en kıymetli getirilerinden olan cep telefonları, beşerler içindeki irtibatı kolay bir biçimde sağlamak için gereksinim duyulan aygıtlardır. Cep telefonları, bağlantının yanı sıra biroldukca farklı imkanı da sağlar. Çeşitli uygulamaların, fotoğrafların, görüntülerin ve oyun programlarının bulunduğu cep telefonları, vazgeçilmez bir gereksinim haline gelmiştir. Cep telefonları ve tablet üzere teknolojik aygıtlar, belli bir işletim sistemine sahiptir. Android işletim sistemine sahip aygıtlar, Linux işletim sistemi çekirdeği üzerine inşa edilmiş olup, APK uzantısını dayanaklar. Google tarafınca oluşturulan Android işletim sistemi, Java programlama lisanı ile oluşturulmuş olan biroldukça farklı uygulamayı takviyeler.

Android işletim sistemi, biroldukca farklı aygıtta bulunur. Android işletim sistemine sahip aygıtların kullanıcısı da bir çok fazladır. Android işletim sistemli aygıtlara sahip olan kullanıcıların merak ettiği konulardan birisi, Android ekran imgesi alma sürecinin nasıl yapılacağıdır. Siz de bahsedilecek olan süreçleri takip ederek Android aygıtınızdan kolay ve pratik bir biçimde ekran imgesi alabilirsiniz. Aldığınız ekran imajlarını farklı ortamlarda kullanabilir, bununla birlikte bu ekran manzaraları üzerinde de çeşitli süreçler yapabilirsiniz. Bilhassa okul, iş üzere çeşitli alanlarda muhtaçlık duyulan ekran imgeleri, kullanıcılar için pek kıymetlidir. Birtakım adımları izleyerek siz de Android aygıtınızdan ekran imgesi alma sürecini gerçekleştirebilirsiniz. Android aygıtlara ya da Android aygıtların programına bakılırsa farklılık gösterebilen ekran manzarası alma süreçleri çeşitlilik gösterebilir. Siz de Android aygıtınızın modelini ve programını göz önünde bulundurarak bu süreci gerçekleştirebilirsiniz.

Android Ekran İmgesi Alma Süreci Nasıl Yapılır?

Android aygıtınızın ekranından manzara almak ve bu imajları farklı emelleriniz doğrultusunda kullanmak için izlemeniz gereken adımlar çok kolaydır. Android ekran imgesi alma sürecini gerçekleştirmedilk evvel aygıtınızın modelini ve programın versiyonunu belirlemelisiniz. Bahsedilen süreçleri gerçekleştirdikten daha sonra Android ekran imgesi alma sürecini gerçekleştirebilirsiniz.

Android 4.0 ve daha üzeri sürümü çalıştıran Android aygıtlar için ekran imajı alma süreci makul düğmelere basılarak gerçekleştirilir. Android 4.0 ya da daha üzeri sürüme sahip olan cihazlarınızdan ekran imgesi almak için;

• Aygıtınızın güç ve kilit düğmesine ve ses kısma düğmesine basılı tutarak yaklaşık 1-2 saniye beklemelisiniz.

• Bahsedilen süreçleri gerçekleştirerek ekran imgesi alabilirsiniz.
Şayet fizikî ana düğmeli bir Android aygıta sahipseniz bu noktada ana ekran düğmesini de kullanmanız gerekir.

• Fizikî ana düğmeli aygıtınızdan ekran imajı almak için güç düğmesine basarken tıpkı anda ana ekran düğmesine de basılı tutmalısınız.

• Bu süreci 1-2 saniye boyunca gerçekleştirerek ekran imgesi alma sürecini tamamlayabilirsiniz.
Fizikî ana ekran düğmesi bulunan Android aygıtların yanı sıra fizikî ana ekran düğmesi bulunmayan Android aygıtlarda da ilgili süreç farklılık gösterebilir.

HTC üzere fizikî ana ekran düğmesi bulunmayan aygıtlardan ekran manzarası almak için birinci vakit içinderda güç düğmesine ve akabinde pek süratli bir biçimde ana ekran düğmesine bakmanız gerekir.

• El hareketlerini destekleyen Samsung aygıtlarda ekran imgesi almak için evvela Ayarlar’a ve akabinde Hareketler menüsüne girmeniz gereklidir.

• Hareketler menüsüne girdikten daha sonra aşağı kaydırarak ‘’Ekranı Yakalamak İçin Avuç İçinizle Kaydırın’’ özelliğin etkinleştirmelisiniz.

• Akabinde menüyü kapatmalı ve ekranı soldan sağa ya da sağdan sola elinizin kenarı ile kaydırmalısınız.
Bahsedilen süreçleri gerçekleştirdiğinizde ekran imgesi alma sürecini muvaffakiyetle gerçekleştirmiş olursunuz.

Bu noktada Android aygıtınızın ekranı yanıp söner ve sürecin başarılı olduğuna dair bir bildirim ile karşılaşırsınız. beraberinde fotoğraf makinesi deklanşör sesi de duyulabilir.

Ekran imgesini açmak için üstten aşağı hakikat kaydırmalı ve bildirime dokunmalısınız. hem de yeni çekmiş olduğunuz ekran manzarasına galerinizden de ulaşabilirsiniz.

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

• Android telefonlarda önbellek temizleme nasıl yapılır?

• Android telefonlarda ekran görüntüsü alma nasıl yapılır?

• Son Windows 11 güncellemesinin, birtakım antivirüs uygulamalarını bozduğu ortaya çıktı

• iPhone’da takvim aktiflik silme nasıl yapılır? iPhone takvime virüs bulaştığı nasıl anlaşılır?

• Apple, iOS 16 ile birlikte iPhone kullanıcılarına yıllardır Android’te olan bu özelliği sunmaya hazırlanıyor

• WhatsApp’ta otomatik indirmeler nasıl kapatılır? iOS ve Android telefonlarda galeriye kaydetmeyi kapatma yolları

• Android telefonda var iseyılan uygulamalar nasıl seçilir? Android var iseyılan uygulama değiştirme adımları

• Whatsapp arama sesi nasıl değiştirilir? Arama sesi gelmeme sorunu nasıl düzelir?